Header top area left

Header top area left

Header top area right

Header top area right

Dieta wegetariańska. Darmowy jadłospis 1800 kcal

Dieta bezmięsna  niesie ze sobą cały wachlarz korzyści dla zdrowia.  Zachwalają ją nie tylko entuzjaści tego modelu żywienia, ale i specjaliści z dziedziny medycyny. Prawidłowo skomponowany, pełnowartościowy jadłospis jest postawą do tego, aby dieta roślinna służyła Twojemu zdrowiu.

Pamietaj jednak, że dieta wegetariańska wymaga znacznie więcej uwagi i planowania niż żywienie oparte na mięsie. Układając plan posiłków, warto skomponować jadłospis na kilka dni do przodu. W ten sposób łatwiej unikniesz potencjalnych dietetycznych błędów i w konsekwencji niedoborów składników odżywczych.

Aby lepiej zobrazować ten model żywienia przygotowałam dla Ciebie darmową 3-dniową dietę wegetariańską. Jadłospis ten ułatwi Ci  przejście na wegetarianizm i  umożliwi sprawdzenie na własnym organizmie czy wege to coś dla Ciebie. Gorąco polecam zapoznanie się z nim. Przykładowe 3 dni możesz kilkakrotnie powielać, a później modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami. Wcześniej jednak, koniecznie przeczytaj o zaletach wegetarianizmu oraz pozostałe moje artykuły dotyczące diety wegetariańskiej!

Kilka zalet  diety wegetarianskiej:

⦁ wegetarianizm to model żywienia zaliczany do diet gęstoodżywczych, ale o małej gęstości energetycznej co oznacza, że w porcji pokarmu znajdziesz mnóstwo składników odżywczych, a małą ilość kilokalorii

⦁  Ze względu na wysokie spożycie owoców, warzyw i zbóż, jest to dieta wysokobłonnikowa

⦁  dieta wegetariańska jest uboga w cholesterol i nasycone kwasy tłuszczowe, które są podłożem do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych

⦁   obfituje w witaminy, ze szczególnym wyróżnieniem witaminy C, A i E, które stanowią silny oręż w walce z wolnymi rodnikami. Dostarczane w odpowiednich ilościach skutecznie zapobiegają chorobom cywilizacyjnym typu cukrzyca, miażdżyca czy zespół metaboliczny.

⦁ duże ilości aktywnych biologicznie substancji zawartych w pokarmach roślinnych  neutralizują skutki działania karcynogenów, wegetarianie znacznie rzadziej zapadają na nowotwory

⦁ pierwszym zauważalnym efektem diety wegetariańskiej jest zazwyczaj płaski brzuch, a to za sprawą zwiększonej ilości błonnika w diecie, który usprawnia procesy trawienia i oczyszczania jelit. Zapobiega również zaleganiu treści pokarmowej w jelitach ograniczając występowanie zaparć.

⦁ Przejście na dietę wegetariańską, może być bardzo prostym i przyjemnym sposobem na zdrowe odchudzanie

⦁ Wegetariański sposób żywienia uwrażliwia na krzywdę i zwiększa poziom empatii

Dlaczego warto skorzystać z darmowego jadłospisu?

  • nauczysz się komponowania zdrowych roślinnych posiłków
  • nie musisz obliczać makroskładników i kalorii – już są podane
  • poznasz nowe smaki
  • przekonasz się, że dania wege są proste  w przygotowaniu
  • dostarczysz wszelkich niezbędnych  witamin, minerałów i fitozwiązków – na zdrowie!

Przekonałam Cię? Więc korzystaj, smacznego 🙂

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments